כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה: סיכום חודש פברואר 2009  מאת: עירית ספר
  פורסם בתאריך 10/3/09
 
פברואר שם החודש השני בשנה לפי הלוח הכללי, בן 28 יום, מקביל לתקופת שבט – אדר.
השנה בעקבות מצב המים הקשה נתבקשנו בט"ו בשבט – חג האילנות לעצור את מבצעי הנטיעות בכדי לא לבזבז מים בהשקיה. בשריד נטעו רק 12 עצי זית מתחת לבוסתן של גידי על ידי הגנים.
30/1/09: ליובל ונועה אוסטריכר – ההורים הטריים, לאביטל הסבתא הותיקה
ל 7 נכדים שכולם בשריד ולכל המשפחה, מזל טוב להולדת הבן והנכד מעיין.
כפי שמדווח כל חודש על צעירינו והפעם גם על מבוגרינו הנמצאים בתנועה מתמדת: חזרו לשריד יהל פינקל, מעין ברק, שירי בלומברג, פלג רוזן, אודליה שויצר, הדס מור, אבנר כפרי, שגיא צוקר, אסף אשל וגם עדה ועמי פומרנץ. עדין מבלים ותרים את דרום אמריקה סמדר ורן אלמן.
ב 4/2 התקיימה במועדן לחבר פגישה עם שי שחל – רכז קהילה וסביבה במועצה האזורית עמק יזרעאל. מטרת הפגישה היתה לעודד את ההתארגנות הפנימית בנושא איכות הסביבה. בעקבות השיחה עם שי התנדבה יסמין דה קוסטא לרכז את צוות איכות הסביבה בשריד, ולצדה הגר ברק, שבי הרוש, אוריאל שוויצר וצבי ילינסקי. בהצלחה ונקווה לפעילות ברוכה.
 

ב 10/2 התקיימו הבחירות. בדומה לכל התנועה הקיבוצית העדיף גם ציבור הבוחרים בשריד את קדימה על פני מפלגות העבודה ומרץ. תוצאות ההצבעה:
קדימה 144 קולות, מרץ 140, העבודה 104, ליכוד 12, ישראל ביתנו 11.
התנועה הירוקה 3, האיחוד הלאומי 2, עלה ירוק 2, גימלאים 1, חד"ש 1.
על זה נאמר: פעם היה או וניל או שוקולד. עכשיו ישנם טעמים רבים וקשה לבחור.
 
ובנושא החיסכון במים: בימים אלו נגמר מבצע החלפת המנגנון של הניאגרות בדירות החברים למנגנון חסכוני. זכרו ששימוש מירבי בידית הקטנה מביא לחיסכון של אלפי קוב בשנה.
ב 13/2 נערכה מסיבת ט"ו בשבט רבת משתתפים, רבת עוגות, רבת פירות ורבת הקראות, שירה ותפאורה. תודה רבה לכולם ושנמשיך לחוג יחד את כל חגי ישראל. ברצוני לציין את חשיבות מבצע הניקיון שנערך בחורשה. הילדים הרבים שהשתתפו במבצע זכו למסר חינוכי ראשון במעלה. המבוגרים שהשתתפו זכו להרבה אשפה, הרבה כפיפות ולריח הרקפות.
החודש הסתיים התפקיד של ריכוז הקניות בשריד. עוד אחד מסמלי הקיבוץ הישן. נודה לניבה על הרבה שנים של דאגה לבקשות החברים. ובהזדמנות זו אני נזכרת: החודש לפני 31 שנים הגעתי לשריד מקיבוץ גשור. יעקב פלור ז"ל היה רכז הקניות. עופרה רושקין היתה סדרנית עבודה, נחום אברמוביץ סדרן עבודה ואסתר דננבאום אחראית על מחסן הנעליים.
נירן רוטשטין בנם של פטרישיה וראובן רוטשטין מתאמן מזה כחצי שנה בנבחרת הכדורגל של נערי מכבי חיפה. החודש צורף לנבחרת הנוער של ישראל. גדל אצלנו פלה מקומי תרתי משמע.
השנה מציינים בבית ספר שגיא 20 שנה להקמתו. לפניכם כמה פרטים על תולדותיו כפי שנמסרו מפי ענת: 5 מורות שהתחילו עם הקמת בית הספר מלמדות עד היום. התחלנו עם כ 300 תלמידים ו 50 מורים וצמחנו ל 460 תלמידים רק עם 20 מורים. במשך 13 השנים הראשונות השתייך בית הספר לבעלות משותפת של שלושת קיבוצי העמק המערבי שריד, גבת ויפעת. בשנה השלישית לשגיא הצטרפו ילדי שער העמקים. לפני 7 שנים עבר בית הספר לבעלות המועצה עמק יזרעאל והצטרפו אליו תמרת והבסיס ברמת דוד. במקביל יצאו תלמידי שער העמקים שעברו לבית ספר במועצה האזורית זבולון. בשגיא משתדלים להיות רלוונטים לשינויים הנדרשים.
מהמציאות סביב: הוספנו שיעור שנקרא חינוך סביבתי, הוספנו לימודי ערבית והקדמנו את לימודי המחשבים לכיתה א'.
ובמעבר חד: החודש נפרדנו משני חברים יקרים: מרקוס ריגלר ויחיאל נאמן.
יהי זכרם ברוך.
בגשם רוח סערה ניווטו נערינו ומבוגרינו באליפות ישראל שנערכה בסוף השבוע שעבר בעין זיתים ועכברה. נציין במיוחד את לי מול שהגיע ראשון במקצה לגילאים עד 13, את עדן פקר מקום ראשון לגילאים עד 21, את איל אטיאס שהגיע שני לגילאים עד 21, את יוגב בר אילן שהגיע מקום שלישי לגילאים עד 15 ו... את עוזי שויצר שהגיע שלישי במקצה לגילאים עד 60 אך ראשון מבין המתחרים מישראל. את נבחרת הנערים מאמן טל עופר ותחת הדרכתו 30 נווטים מכל ישובי המועצה. כל הכבוד, כן ירבו.
בסיום ספירת הקולות בבחירות לכנסת ה-18 התבשרנו על התרסקות מפלגות הבית מרץ והעבודה. ההצבעה האסטרטגית של השמאל לציפי לבני בניסיון למנוע את עליית גוש הימין יצרה מציאות הזויה של גוש מרכז וגוש ימין גדולים ללא ייצוג למפלגות השמאל.
אבל מצווים אנו משנכנס אדר להרבות בשמחה. נשמח איפוא על גשמי הברכה שהגיעו סוף סוף, נתבסם מהריחות המשכרים של הפריחות, כשהכל סביב ירוק, צהוב, אדום, ונקוות לימים טובים מאלו.

 שבת שלום

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים