כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2012 >> קיבוץ שריד: קשישה נפגעה מתאונת "פגע וברח"
קיבוץ שריד: קשישה נפגעה מתאונת "פגע וברח"
 
הכתבה פרסמה בעיתון "ידיעות קיבוץ"  |  מאת: קרני עם-עד 
 
רכב פגע בקלנועית בה נהגה ותיקה בת תשעים בכביש פנימי בקיבוץ שריד - וברח. הקשישה, חברת
הקיבוץ, פונתה לבית החולים, המשטרה חוקרת 

תאונת "פגע וברח" בקיבוץ שריד: ביום ראשון השבוע (2.9), לקראת שעות הצהריים נהגה חברת קיבוץ, בת תשעים בקירוב, בקלנועית שלה בכביש פנימי של הקיבוץ באזור השכונה הצפונית, כשלפתע פגעה מכונית חולפת בצדו האחורי של הרכב החשמלי. מעוצמת המכה הועפה הוותיקה באוויר ונחתה על הכביש.

למזלה של הוותיקה, היא ספגה רק מכות יבשות ושפשופים בכל חלקי גופה. הנהג הפוגע, על פי עד ראייה, עצר את הרכב למשך שניות מספר כדי לראות במה נתקל בעת הנסיעה (ככל הנראה לא הבחין בקלנועית) ואז נמלט מהמקום. הוותיקה פונתה לבית חולים "העמק" בעפולה ומצבה מוגדר כעת כטוב.

"לא כל הפרטים ברורים לנו, וכעת המשטרה חוקרת את התאונה גם בעזרת צילומי שלוש מכוניות שיצאו מהקיבוץ בדקות הראשונות שלאחר האירוע", מעדכן מנהל הקהילה, נח שגיא. "מדובר בתאונה שלא היתה צריכה לקרות, ולמיטב זיכרוני זו הפעם הראשונה שקלנועית מעורבת בתאונת פגע-וברח. על פי העדויות לא מדובר היה בנסיעה מהירה או חריגה, אלא רק בנהג שכנראה לא הבחין בקלנועית. הדבר החמור בסיפור הוא עצם הפקרתה בשטח והבריחה מהמקום. אנחנו נשמח לדעת פרטים נוספים מהמשטרה, ובוודאי נקווה שהנהג או הנהגת ייתפסו".

נח שגיא אולי מתקשה לזכור תאונות דומות בשטח שריד, אבל דברים שכתב חבר קיבוץ באתר הקיבוץ מעידים שתופעת הנהיגה הפרועה בקרב חברים וילדים מדירה שינה מעיניו. "בשבועות האחרונים אנחנו עדים ליותר ויותר מקרים בהם הורים מאפשרים לילדיהם לנהוג בכלי רכב, החל מקלנועיות, עבור לרכבים חשמליים, דרך קטנועים וכלה בכלי רכב ממונעים אחרים. בכל המקרים לילדים שנוהגים בכלי הרכב אין רישיון נהיגה.

ברוב המקרים הם צעירים בהרבה מהגיל המותר. מיותר לציין שהנהיגה מסכנת את הילדים שנוהגים, את אלה שיושבים איתם בכלי הרכב ואת אלה שבמקרה נמצאים בסביבתם.

"אנו פונים אל כל החברים והתושבים ביישוב - לא לתת לילדים לנהוג בכלי הרכב מבלי שיהיה להם רישיון נהיגה מתאים. בנוסף, אנו פונים לכל הנוהגים, גם לאלה שנוהגים ברישיון, לשים לב למהירות הנסיעה ולהימנע מנסיעה במהירות גבוהה. רוב הכבישים ביישוב חוצים מדרכות, כבישים אחרים ושבילים, והראות בהם מוגבלת. נסיעה במהירות גבוהה (לעיתים גם יותר מ-20 קמ"ש) מסכנת את הולכי הרגל ואת כל אלה שחוצים את הכבישים".

בהמשך מציין החבר כי ראה במו עיניו אם שמסיעה את ששת ילדיה, חלקם בני פחות מארבע, ב"קלאב קאר". חברה אחרת רכבה על טוסטוס ללא רישיון וללא קסדה, ועוד.
 
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים