כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> קריאה לתושבים מאת: רם בן-יעקוב

 קריאה לתושבים    
  מאת: רם בן-יעקוב

פורסם בתאריך: 21/11/11  |  צילומים רם בן-יעקוב
 

חברים וחברות יקרים שלום.
קריאה זו מופנית אליכם, אתם הגרים לאורך הדרך הגובלת בבתיכם בצד הדרומי של הקיבוץ, והמתחילה ממגרש החניה הקטן ע"י "מתבן הכותנה" וממשיכה מאחורי הבתים שלנו לאורך כל הנתיב עד הצומת בפינת הבית של חגי שפיר. כפי שכולנו חווים אותה, ברור לגמרי שהיא לא תקינה בעליל. לא בקיץ, עת כל רכב מקרטע במהירות של מעל 30 קמ"ש מעלה ענני אבק, ובוודאי לא כעת בעונת החורף, כאשר חלקים נרחבים ממנה הופכים לדרך בוצית, משובצת בשלוליות ענק [נכון, בעיקר מאחורי ביתנו], אשר נחרצת בתעלות קטנות שמתרחבות ומעמיקות עת המים מהגשמים מפלסים להם דרך לכיוון הפרדס במקרה הטוב, ולאורך הדרך ואפילו במרכזה במקרה הרע.

 
בנוסף, על הדרך הזו עוברים גם רכבים כבדים מעת לעת, שמובילים סחורה וחומרי בניין לשיפוצי הבתים שלאורך הנתיב, כמו גם טרקטורים שרק מעמיקים את מהמורות הדרך ומחמירים עוד ועוד את מצבה. לא רק זאת ועוד, הדרך בחלקה גם מסוכנת, כמו למשל בקטע שמאחורי הבית של חגי ואורנה פקר, החל מהשלולית הקבועה שניקוות שם, דרך העיקול בירידה מכיוון מגרש החניה, אך בעיקר, בצידו הדרומי של אותו מקטע, אין גדר או מחסום, שיכולים למנוע הדרדרות לכיוון הפרדס בשיפוע חד ביותר ולעומק שבעה מטרים!!

ולכן, בימים אלה, כאשר נראה כאילו מוסדות הקיבוץ הכירו בעובדה שנוצרה כאן בעיית תשתית לרכבים, הכוללת כבישים צרים ומגרשי חניה קטנים ומועטים, וניתן לראות מאז הצטרפות אנשי ההרחבה לקהילתנו, תנופת בניה של כבישים חדשים, הרחבת כבישים קיימים והוספת מגרשי חניה, אפשר היה לצפות שגם בדרך זו יושקע כסף, אם לא לסלילת כביש ראוי לשמו עם מדרכה לצידו ופנסי רחוב מעליו, אז לפחות תשופץ דרך זו ע"י הוספת מצעים שימנעו את האבק בקיץ ואת הבוץ והמהמורות בחורף. ידוע שבחלק מסוים מהדרך נעשו כמה פעולות, אך הן היו מינוריות, ביוזמה פרטית ועם קשרים במקומות שלא מפה.
 
עקב כל האמור לעיל, ועקב שיחה עם אחד מהדיירים שגר מעל הדרך[ שהוא עצמו אינו קוטל קנים כלל וכלל ובכל זאת זה לא מזיז דבר...], שיחה שבה נאמר על ידו, שהוא חוזר ופונה שוב ושוב לגורמים האמונים על טיפול בתשתיות והשקעות, ושוב ושוב מקבל את אותה תשובה, ועקב עצתו, אנו פונים אליכם שתרימו קולכם! שתנדנדו, תציקו, תשאלו, תגישו שאילתות, תדחפו, ולא תפסיקו עד שלא רק שנקבל תשובה, אלא שגם הפיתרון יתממש.

אינני יודע מה עלות כזה שיפוץ, ואיני יודע אם המועצה לה אנו משלמים ארנונה [6000 ₪ בשנה במקרה שלנו] צריכה לשאת בחלק מהעלות, אבל אני משוכנע שאפשר לפתור את זה מבלי לחרוג יתר על המידה מתוכנית ההשקעות שאושרה לשנה זו. אני חושב שדרישה זו שלנו התושבים, אינה מוגזמת ואף לגיטימית לחלוטין. אז אתם איתי בעניין? אם כן, צאו נא לדרך, אל תתביישו, אל תתחמקו ואל תגידו מישהו אחר כבר יעשה את העבודה במקומכם.

נשתמע בשמחות, רם בן יעקב.


הדרך מוצפת במיי הגשמים
דרך בוצית


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים