כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:סכום דיון בנושא ריסוסים 12/4/09     

 
1.      כללי:
·        ביום א' 12.4.09, התקיימה פגישת עדכון בנושא "הריסוס". הפגישה התקיימה לצורך הצגת החומר שנאסף לנציגי הקיבוץ.
·        משתתפים: בפגישה נכחו משה וינוקור, בועז ונציגי המשתכנים (איתי שושני, ניב אבנרי, עידו בר אילן,
יפית מויאל, אוריין צ'פלין).
o       בשל שינוי בזמן הפגישה נעדרו ממנה נציגים חשובים: שרה רוזן, שי שחל (נציג המועצה)
, אריאל שוויצר והגר ברק (נציגי ועדת איכות הסביבה) ואורן נתיב.
 
2.      מהלך הדיון:
·     איתי- פתח וציין שאנו מצטערים על כך שנציגי הקיבוץ שהוזמנו לפגישה לא יכלו להגיע. מטרת הפגישה הינה להציג את ההמלצות של הגורמים המקצועיים השונים איתם דיברנו. הוצגה חריפות הבעיה מתוך ניסיון לסכם שלא ניתן להתעלם מהנתונים העולים מהתחקיר: קרבה שכזו לריסוסים, באשר הם, היא בעייתית ומסוכנת. הציג את מבוקשנו, לאור הדברים: השגת "ריאה ירוקה" מריסוס בטווח של 100 מ'. על סמך המלצה.
 
·     משה- פתח ואמר כי פרדס קלמנטינות האור (שטרם ניטע), יינטע בכל מקרה כבר בימים הקרובים. אמר שהקיבוץ מתכוון להיצמד לחוק ולשמור עליו, אך מטרתו להתפרנס ולא לפגוע ביכולת הפרדס להיות ריווחי וכחלק מכך היכן ומתי שצריך לרסס, בהתאם לחוק, ירסס.
 
·     ניב- הבהיר שיש בעיה עם יישום חלק מהחוקים ואין להתעלם מכך. (משטר רוחות למשל...) ציין שמה שיודעים היום באשר לסכנה בחשיפה לחומרי הדברה, לא ידעו בעבר. לכן יש להיות פתוחים למידע ולנהוג בהתאם.  לא נוכל להסתפק רק בהצמדות לחוק היבש.
 
·     אוריין- חזרה על עיקרי הדברים שהוצגו בדו"ח במטרה להדגיש את העובדה שכל האנשים אליהם פנינו תמימי דעים בכך שהחשיפה לריסוס מסוכנת. כולם דיברו על הרחקה ויצירת "ריאה ירוקה" כל שהיא על מנת להגן. לא היה בעל מקצוע אחד שניסה ל"הרגיע" או להוכיח שאין ממש בדאגתנו.
 
·     יפית-  סיכמה את תוצאות המעבר המקצועי שנעשה על רשימת חומרי ההדברה בהם משתמשים כעת בפרדס. חלק מהחומרים אינם בעיתיים ומתפרקים במהירות. אך בחלק אחר של החומרים יש בברור סכנה מוכחת בחשיפה אליהם. (חומרים הנחשבים כמסרטנים) הביאה את ניסיונה ככימאית והסבירה את רעילותם.
 
·     עידו- הדגיש שהנושא הוא נושא בריאותי. ולאחר למידתו ברור כי התחום מתפתח והחקיקה מחמירה היום ולכן חשוב להגיע להבנות בן שני הצדדים.
 
 
3.       סיכום:
 
·     משה- אמר שהקיבוץ ילמד את הנושא על מנת להביא בפני המתיישבים את החלטותיו.הוסיף שהקיבוץ ינסה לגבש מדיניות עד אמצע מאי.
 
·     נציגי המתיישבים ביקשו שהפגישה הבאה תהיה בהקדם האפשרי בשל חשיבות הדבר ובשל הדאגה הרבה הקיימת בקרב האנשים.
 
·     בשבוע הבא תתקיים פגישה נוספת עם אנשי ועדת איכות הסביבה, נציגי המתיישבים ושי מהמועצה (כך סוכם עם אריאל) על מנת לשתף אותם בדברים ולהמשיך לפעול איתם במשותף.

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים