כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2012 >> שישי מבאס (בעקבות חמישילח)
שישי מבאס (בעקבות חמישילח)  מאת: יוסי נץ
 
מרים, הבחורה שמנקה מדי בוקר את המלתחות בבריכה, התקשרה אלי היום, יום ו' ב7 בבקר, להודיע לי כי לא תוכל לבוא היום לנקיונות. בדלית ברירה, הלכתי לבריכה, לפחות להגיש "עזרה ראשונה". בהגיעי חשכו עיני: " הדשא מכוסה שקיות ניילון פזורות עם שאריות אשפה. על גבי רחבת המנגלים – פסולת של המנגלים מיום אתמול + ניילונים מפוזרים. כדי החרס הענקיים העומדים שם לקישוט – מלאים אשפה. תאמרו: מי שמארגן, חייב היה להציב שם פחי אשפה! סורפרייז!! כן! ליד המלתחה עמדו שני פחי אשפה : גדול של 4 גלגלים וקטן – 2 גלגלים. שניהם ריקים מאשפה. מה שמבאס אותי יותר מכל אינה העובדה שאני נקיתי אחריהם, אלא זאת לזכור: הורים וילדים מבלים. 
 
ההורים "עושים על האש" כשהדשא והרצפה משמשים להם כפח אשפה. איזו תרבות הם מעבירים לילדיהם? אני תמיד הייתי גא בכך שאני חלק מחברה שהערך המוסף שלה הוא הסדר, השבילים הנקיים, הדשא הירק, הנקיון, השקט והשלוה.
ועכשו, די לקטר! הדבר בידינו. הסביבה בה אנו חיים משפיעה על הרווחה ועל האיתנות שלנו. אני ממש כותב דברים אלה בצער רב, מאחר והדבר האחרון שאני מבקש הוא להיות מטיף ומבקר. אני בסך הכל מבקש לחיות את שארית חיי במנימום מלחמות והתכתשויות ובמקסימום של פיוס.
 
בנוסף, פנתה אלי חברה וספרה לי כי שמעה מחבריה לעבודה, כי נכדיהם מתלוננים על ששורף להם בעיניים מן הכלור לאחר בילוי בבריכה. האם איני שופך יותר מדי כלור. ובכן, הסבר קצר: הכלור הוא רעל. משתמשים בכלור בבריכה לצורך חיטוי. הדרישה להזרים כלור למים היא של משרד הבריאות כמובן. ריכוז הכלור במים נמדד בppm, כלומר, חלקיקים למילימטר. ריכוז הכלור חייב להיות בין 0.8 ל2.0 PPM .
 
בבריכות ציבוריות , ידוע לי כי עובדים גם בערכים של 3 ppm . לנגד עיניה של החברה שפנתה אלי, ערכתי בדיקת מים והריכוז היה 1.49 ppm שאצלי זה נחשב גבוה. הבקר מכוון אצלי כך שהרמה של הכלור לא תרד מתחת ל0.8 אך לא תעלה על 1.5 ppm . כמו כן, נלקחות דגימות של מי הבריכה למשרד הבריאות ובכל שבועיים אני זוכה לשבחים על איכות המים. אז, כן. ייתכן כי ישנם ילדים הרגישים אפילו לרמות נמוכות של כלור, בעיקר אם הם מבלים שעות מרובות מן היממה בבריכה. אני ממליץ בכל מקרה, להשתמש במשקפי שחייה להגנה.
בתקווה לשדרוג בריכה בקרוב, במהרה בימינו. אמן
 
יוסי נץ
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים