כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


"חודשי חופשי" - סיכום חודש פברואר 2015 
 
מאת: שלי כהן-לב
חודש פברואר שפע חגיגות:  חגגנו יום הולדת לאילנות – (ט"ו בשבט), חגגנו את יום האהבה – (ולנטיינ'ס) וחגגנו את יום המשפחה – (יום האם, זוכרים?..).
פברואר החל בשמחה גדולה, כאשר אחת- שתיים- שלוש- ארבע לידות התרחשו בזו אחר זו  ב- 1, 2, וה-3 בו. גם הטבע עשה את שלו, ומשך אליו את הוותיקים, המשפחות והחברים לטיולים מרהיבים.


מאת: שלי כהן לב  |  פורסם בתאריך: 7/3/2015  
בסדר
ביום רביעי, 4 בפברואר, נערך סדר ט"ו בשבט המסורתי, במועדון לחבר.
טרחו על עיצוב, קישוט והכנה יוצאים מהכלל: רינה כהנא, מרסל כהן ורחל דננבאום.
ליוותה את הסדר אסתי שטיינברג.
 
שתו בשבט
ביום שישי, 6 בפברואר, נערכה מסיבת ט"ו בשבט המסורתית בחדר האוכל, שהוקדשה לעץ התמר ככלל, ולשני עצי הדקל הגבוהים ליד המזכירות הישנה,שהגיעו השנה לגבורות.
המסיבה, בניצוחם של אילנה בלומברג, רוחל'ה בן יוסף, עירית ספר ועדי רוזן, היתה מעולה
ומן העוגות הרבות שנאפו בידי תושבי שריד, לא נותר שריד..
ומאוחר יותר באותו ערב -  שתינו, בילינו ורקדנו בגיציה, עם להקת "המסעות", הלוא הם:
ליאור כהן, דני דה יונג ויפתח נון המצויינים.
 
TWO-בשבט הפנינגס
בשבת, 7 בפברואר, נערך הפנינג ט"ו בשבט משפחתי בפארק הארכיון. בחיק הטבע הופעלו הילדים בעבודות יצירה, שתילה, והנבטה.
ובאותה שבת, סמוך לאותו מקום – יואל איזנברג, רכז הפרדס החדש, ערך סקירה קצרה על הפרדס בפני הוותיקים. הוגשו פירות יבשים ותה צמחים.
 
טיול הקיבוץ
בשבת, 7 בפברואר, נערך הטיול  "בעקבות סיפור משפחות הסובוטניקים בגליל".
כותבת רעיה זקס: "יצאנו לטיול ה"סנדביץ'" בשבת, לסג'רה, יער בית קשת והמוזיאון הצ'רקסי.  היו בטיול הזה כל המרכיבים לטיול מעניין וטוב, ואכן כך היה.
בסג'רה, היא אילנייה של היום, התארחנו  בחצר של אסתי שמואלי (המדריכה) שסיפרה לנו על הסובוטניקים,  קבוצה של 50 משפחות נוצריות שחיו בקווקז והחליטו  לשמור על השבת (סובוט = שבת), ובעקבות השמירה על השבת, להתגייר ולעלות ארצה. הם התיישבו בעיקר באזור הגליל התחתון. את עלייתם ליוותה  יק"א, שהיתה אז החברה היהודית להתיישבות  והגירה  לארץ ולכל העולם. משפחתה של המדריכה כבר דור רביעי וחמישי בארץ, ואין ספק שהסובוטניקים תרמו הרבה להתיישבות בארץ בתחילת המאה.
משם המשכנו עם חיים הנהג הכמעט קבוע שלנו, ליער בית קשת. מי שאוהב טבע – זאת היתה אחת השבתות הקסומות לטייל שם. פריחה, וירק, ושמש, ואלוני התבור ולא צפוף, ואיבדנו בדרך 4-6  וותיקי שריד. כך שנוסף ליופי היתה לנו גם דרמה אנושית.
הקינוח היה במוזיאון הצ'רקסי בכפר כמא, על ההיסטוריה של הצ'רקסים, המנהגים, התלבושות, החתונות ( "חטיפה" של הבחור את הבחורה ) הלידות בבית ועוד מכל טוב.
תודה למארגנים ולמטיילים הנחמדים ושיהיו לנו עוד הרבה טיולים יפים. 
תודה גדולה לחווה וגדעון שמצליחים להוציא כמעט מידי חודש 40-50 יושבי כורסא וותיקים לטיולים בשבתות. שיהיו לנו עוד הרבה טיולים יפים!!!". 
 
טיול משפחות
ביום שישי, 27 בפברואר, יצאו המשפחות לטיול בן יומיים באזור ניצנה.
ומה היה ואיך היה? – כותבת תמר שיצר-חמדי: "נסענו לדרום - לניצנה- את ההפסקה הראשונה בנסיעה עשינו בנחל פורה וטיילנו בפריחה- את רוב הכלניות כבר פספסנו אבל בכל זאת היה טיול קצר ונחמד, לאחר שעה נוספת של נסיעה- הגענו למושב באר מלכה ושם נפגשנו כולם בדיונה יפה - אחרי שהתמלאנו חול נסענו לניצנה לשינה, בשבת בבוקר- לאחר ארוחת בוקר איכותית במיוחד- הלכנו מסביב לניצנה- תל ניצנה, חמוקי ניצנה- בשעות הצהריים יצאנו חזרה לשריד.
שוב תודה לכל המטיילים- על ההשתתפות והאווירה.....".
 
טיול מועדון ותיקים
ביום רביעי, 25 בפברואר,  נסעו ותיקינו לקיבוץ דן לחזות בגידול דגי השמך (פורל) והחידקן, וכן למוזיאון הרעות, השוכן בסמוך למצודת כ"ח.
כותבת תמנע ליבנה: "למרות החשש לגשם, יצאנו לדרך. קיבלנו הסבר ממנהל גידול הדגים על הטיפול, הגידול, ההפריות, המחלות, נקיון המים מפטריות, הוצאת הביצים מדגי החידקן (קוויאר) ויצוא הקוויאר לעולם.  הפורלים נמכרים לשוק המקומי. המפעל עתיר ידע, ועבר הרבה, עד שרכש את המיומנות לגידול הדגים.
במוזיאון הרעות קיבלנו הסברים על הקרבות במקום, שהומחשו באמצעות סרט מרגש, שתאר את הלוחמים שרק הגיעו מאירופה לאחר מלחמת העולם השניה והקריבו את נפשם למען הגליל ששוחרר בזכותם.
הנוף שהתגלה לעינינו מהמצודה היה מקסים – כל הגליל נפרש לרגלינו.  עמי, כרגיל, הוביל אותנו הביתה לא באותה דרך שהגענו, כך שנחשפנו לנופים ירוקים של גוש תפן, מעלות, רחניה ועוד ישובים בדרך.
מחכים לעוד מטיילים בטיולים הבאים".
 
שפע איחולים וברכות חמות      
*   1 בפברואר:   להילי ואלירן מלכה, ולסבים תרצה ומאיר פלגי, להולדת הבן –  אלרואי.
*   2 בפברואר:   ליעל ואורי פרסאי, לסבים תרזה ורפי ולכל המשפחה, להולדת הבן – תום.
*   3 בפברואר:   למשפחת צוק – אסתי, יעקב, גלעד ואמיר -  להולדת עילאי, בן לרותם
    וטלי, אח לליהי ועידו.  
*  לסבתא חוה, לסבים עירית וחגי ספר, להולדת הנכדה -  נעמי, בת שניה להדר ודור,  
    אחות ליערה,  במזרע.
 
*   לשני רופאייזן לרגל הגיוס לצה"ל.
 
קבלות שבת
* ביום שישי, 13 בפברואר, ארחנו את הילמר קונמן – מגדל דבורים בשיטה הביו דינמית, בוגר קורס בגידול דבורים הוליסטי במרכזMellifera  שטוטגרט-גרמניה, ומרצה בנושא.
הילמר סיפר לנו על עולמן המופלא של הדבורים והסיבות להיעלמותן.  מ ר ת ק ...
 
* ביום שישי, 20 בפברואר, ציינו את יום המשפחה וארחנו את דר' איילת אביטל-מגן (משלנו), פסיכיאטרית לילדים ונוער, אשר הרצתה על הפרעת קשב והשלכותיה.
  
"אפשרי בריא" - התכנית הלאומית לחיים בריאים ופעילים
ביום רביעי, 11 בפברואר, התקיימה פעילות הורים וילדים מגיל גן חובה עד כיתה ו', במועדון לחבר.  דר' יסמין חיו - מומחית לתזונה, מנהלת רשת 'לרדת בקלות' ומחברת הספר יוּבַל אוֹכֶל בָּרִיא, הנחתה את הפעילות, שכללה קריאת סיפור, בניית צלחת כוח אישית והכנת כריך.
ארגן: דביר חן.
 
ניווט הספרינט בשריד
ביום חמישי, 19 בפברואר, במזג אויר סוער במיוחד, ארחנו את אליפות הניווט הבינלאומית של מדינות אגן הים התיכון.  אליפות זו נערכה במסגרת אליפות ישראל הפתוחה, וארחה נווטים מ-18 מדינות שונות. כל זאת בחסות האיגוד לספורט הניווט והמועצה האזורית עמק יזרעאל. 
הרחיבה בנושא רוני דה קוסטה, באתר שריד.
 
מגיע לאם
יוזמה חדשה בשריד ושמה "מגיע לאם" .
כל יולדת יודעת כמה כיף, נעים ועוזר לקבל אוכל בתקופה הראשונה שלאחר הלידה. 
קבוצת מתנדבים-בשלנים, מפנקים  את היולדות במטעמים (בישולים תוצרת בית), פעמיים בשבוע, למשך כחודש.   נודע לי, כי רשימת המתנדבים ארוכה, והיוזמה כבר מבוצעת הלכה למעשה.
 
עץ המשחקים
בשבת, 21 בפברואר, פתחה משפחת שפי בקיבוץ שריד, ליד מועדון הגיציה את "עץ המשחקים" - מקום למשחק משפחתי, קריאה, מפגש ורגיעה. במקום, צעצועי עץ מקסימים ממיטב היצרנים, משחקי קופסה ואתגרי חשיבה, וגם ספרי קריאה, שולחנות משחק, כריות, פופים, שטיחים... כל הפריטים נבחרו באהבה ובתשומת לב.
במקום פועלת גם חנות מתנות, כך שאת כל המשחקים והספרים, ואפילו קצת יותר מזה (שרפרפים עבודת יד, שולחנות ועוד) ניתן לרכוש במקום.  ב ה צ ל ח ה  !!!

תערוכה ב"גלריה"
ביום שישי 27 בפברואר, בשבת 28 בפברואר, וכן בסוף השבוע שלאחר מכן – נערכת תערוכת פסיפסים של האמנית המקומית - מיכל חומסקי.  בתערוכה מוצגים תמונות פסיפס וחפצים שונים המעוטרים בפסיפסים, מעשה ידיה של מיכל.   חגיגה של צבעים, יפהפה !!!
 
אבלות
*   משתתפים בצערו של סנדי קוטלר, במות אביו – אירווינג, במיאמי ארה"ב.
 
פינת העייצס
* אם תאריך התפוגה של החלב או השמנת המתוקה כמעט פג, וברור לכם שלא תספיקו להשתמש במוצר עד אז – פשוט הכניסו לפריזר להקפאה.  כעבור זמן, לכשתצטרכו - תוכלו להפשיר ולהשתמש מייד בכל המיכל.   ללא חשש, כמו חדש...
גם שאריות מגבינות רכות וקשות (לפשטידה), מגיבים יפה בהקפאה ולהפשרה..
 
* ירקות שניתן להקפיא, להפשיר ולבשל מייד:  עגבניות שלמות, קישואים, דלעת, בטטה, תפוחי אדמה, כרוב, כרובית, פלפלים, בצל, שום, סלרי, עשבי תיבול.
 
* כיצד מגדלים כוסברה?
כאשר מניחים את הכוסברה בכוס מים, היא צומחת מחדש.
כשמופיעים שורשים, העבירו אותם לכלי מלא באדמה, והניחו במקום מואר היטב.
תוך מספר חודשים תצמח הכוסברה לתפארת.
או שאפשר אחרת: גשו לכלבו וקנו צרור כוסברה טריה...

סדר ט"ו בשבט במועדון לחבר
צילום: פייסבוק תרבות מתיישבי שרידט"ו בשבט בפארק ליד הארכיון
צילום" ראובן לב.
טיול הקיבוץ ביער בית קשת
טיול הקיבוץ חצר סג'רה
צילום:  פייסבוק
צוות הכנת הניווט בשרידעץ המשחקים - מקום חדש בשריד
צילום: פייסבוק
תערוכת פסיפס של מיכל חומסקי
צילום: פייסבוק
 
חברים, הרבו בשמחה, כי חודש אדר כבר בעיצומו..
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים