כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


   
"חודשי חופשי" - סיכום חודש ינואר 2017 
 
מאת: שלי כהן-לב
ינואר היה נטול חגים או ארועים מיוחדים לציון. ובכל זאת, שנה אזרחית חדשה החלה, תינוקות נולדו, יצאנו לטיול וארחנו 3 קבלות שבת במועדון לחבר.
פריחות יפהפיות של נרקיסים, רקפות וכלניות נראות ברחבי הקיבוץ וסביבתו. עתה הזמן לגשת לבדוק מה מצב פריחת הרקפות בחורשת שריד.


מאת: שלי כהן לב  |  פורסם בתאריך: 1/2/2017 
שפע איחולים וברכות חמות
• להורים מיטל ואורי ילינסקי, להולדת הבן יהונתן, אח למאיה. ברכות לסבתא סוזנה ולסבא צבי ולכל המשפחה.
• לסבים תרצה ומאיר פלגי, להולדת הנכדה נויה,  בת לליאור ודרור, אחות לנועם. ברכות לכל המשפחה.טיול הקיבוץ
בשבת, 14 בינואר, התקיים טיול הקיבוץ לגבעות שהם וברקת שבחבל מודיעין.
הטיול כלל קטעי הליכה לא קשים אך יפים, המשלבים סיפורי מורשת קרב ממלחמת העצמאות, פריחת חורף ושרידים ארכיאולוגיים מהתקופה הרומית והביזנטית.
סיכמה, כהרגלנו, חוה בומס:
"ביום 14.1.17 יצאנו לטיול לחלקים בשביל ישראל באזור גוש דן והישוב שהם.
קשה להאמין שבלב האזור של גוש דן יש חלקים ירוקים, פארק גדול באזור שוהם ובו פסיפסים ושרידי כנסיות עם תאור ההיסטוריה שלהם ושחזור בעזרת תלמידי בתי ספר באזור.
בזכות התקופה בעת הזו של השנה זכינו לראות  פריחות של נרקיסים, אירוסים וכמובן גם רקפות. לא ברמה של החורשה בשריד , אבל פריחה יפה.
מדריכה מעולה הוסיפה עוד טעם לטיול, המטילים נהנו וכל המעונין מוזמן להצטרף לטיול הבא לגליל ההררי".קבלת שבת
• ביום שישי, 6 בינואר, ארחנו במועדון לחבר את אלי ליכטר – יו"ר עמותת אל-סם.
"אל סם" עוסקת בבני נוער וצעירים, עד גיל  24. מטפלים באלה ש'נפלו' לסמים או לאלכוהול ולאחרונה מטפלים גם בהתמכרויות כמו הימורים. הפעילות כוללת טיפול אינדיבידואלי עם  בני הנוער, טיפול יחד עם ההורים ועוד. העמותה גם עוסקת בהסברה.
אלי ליכטר הוא רואה חשבון, תושב רמת ישי, עוסק בפעילות ציבורית והתנדבותית. הוא סיפר לנו על פעילות העמותה, וכן העלה שאלות קשות וחשובות כמו:
סמים קלים כן או לא?  הפללה כן או לא?

• ביום שישי, 13 בינואר, התקיים ערב מיוחד משלנו.. ברכנו והרמנו כוסית עם קבלתם של 33 חברים חדשים, הכרנו את מערך הבטחון של הקיבוץ - צוות צ״חי (צוות חירום ישובי), הכולל בתוכו גם את צוות חוסן קהילתי.

• ביום שישי, 20 בינואר, ארחנו את יפתח לקט (בן הזוג של פז וייס) – טייס שהסב את מקצועו להוראה. יפתח הציג יוזמה פורצת דרך בחינוך הציבורי. מודל למידה המרחיב את הגבולות הבית ספריים. בדרך זו הוא מעורר עניין בקרב התלמידים, ויוצר חיבור אמיתי בין התלמידים, נקודות החוזק שלהם ובית הספר.

התחדשות
ענף המזון בסימן התחדשות. עם פרישתו של שלמה בחודש נובמבר, קיבלנו את יסמין סרטני מקיבוץ מרחביה, לנהל את הענף.  יסמין הכניסה ניחוח חדש ומגע נשי לחדר האוכל.
מהר מאד, מאז, התחלנו לראות את השינוי.
מיד עם הכניסה, ניכר כי המקום אסתטי ונעים. הניקוי היום יומי במכונת שטיפה חדשה והפרחים על השולחנות עושים את ההבדל החזותי. הנוחות המירבית לציבור הסועדים מתקבלת מהעמדה והעיצוב מחדש של פסי ההגשה.
והמזון?, הו המזון –
בנוסף לתפריט המוכר והידוע בארוחות הצהרים, הוגשו ארוחות בשר "על האש" וארוחת צ'יפס ופלאפל שהוכנו בידי צוות המטבח. השף אליחנן הגיע להפקת צהריים בסגנון אסיאתי, נפתח דוכן מיוחד בו הוגשו סלטים טריים ומגוונים, חומוס עם גרגרים, פול, ביצה, בשר, פטריות, וגולת הכותרת פיתות שנאפות אל מול עיניינו.
פעמיים בחודש נוספו ארוחות ערב בימי שלישי, עם תפריט שונה ומשתנה של מגוון סלטים, פסטה ברטבים שונים, מאפים, ארוחה חלבית ופנקייקס ועוד. הכדאיות להוספת ארוחות ערב נבחנת, לאור ההענות הגדולה. 
יוזמה חדשה - דוכן מכירת מזון, ב"יריד ירוק בסימן מזון, בריאות וסביבה", המתקיים מדי יום שישי בחווה האקולוגית בנהלל.
מדי שבוע בימי שלישי, מגיעות באוטובוסים קבוצות תיירים לארוחת הצהריים.
עקב צעדי התייעלות שננקטו ואיחוד קווי ההובלה למוסדות מקבלי שרות הקייטרינג, צומצם השימוש ברכב והעלויות הכרוכות בכך.
חובה לציין, כי בשל כשרות הענף, הארוחות החלביות מוגשות בכלים חד פעמיים.
וגילוי נאות: הותקנו מצלמות אבטחה בתוך ומחוץ למבנה חדר האוכל.
ללא ספק, הצלחת ענף המזון הוא הרווח של הקהילה כולה.  בעתיד, ייושמו עוד רעיונות, להנאת כולנו.  הידד, יסמין !!זכרונות מאפריקה (המשך. מצונזר גם כן..)בוקר אפריקאי. באויר נישא ריח שריפת עצים.
לאפריקה ריח מיוחד, כזה ששואפים מלוא הריאות ורוצים עוד. מלאתי את ריאותי ולא שבעתי, חושי חדים, דרוכים וערוכים לקבל את ההתרגשות האוחזת בי עם כל שאיפה.
עופות שונים ומשונים שאיני מסוגלת לזהות – חלקם חגים מעל, פרושי כנפים בדאיה שלווה ואצילית, חלקם מנמיכים עוף מזדרזים במעופם ליעד לא ברור, כשהם משמיעים קולות ציוץ, צפצופים מורכבים ומעין יבבות תינוק המבקש את תשומת לב אמו. עופות הענק, אמרו לי, - אלו המאראבו, הקטנים יותר אלו דיות, הצווחנים הם העורבים והמייבבים – איביס.

בת 53, על שפת בריכה במלון דירות בקמפלה, בירת אוגנדה.
אני נמצאת במלון דירות באזור KOLOLO  היוקרתי, הנושק למרכז העיר, בגובה 1160 מטר מעל פני הים.  סביב המלון מרחבי ירק, עצים, צמחיה ובעלי כנף רבים ומשונים החגים מעל. גם במתחם המלון גן יפה ומטופח, בריכה מתפתלת, מיטות שיזוף נוחות ומרופדות, חדר מסאז'ים, סאונה, ג'אקוזי, חמאם, חדר כושר מאובזר ומרווח מאד, ואף טיפולי יופי.
בשטח המלון נראים אנשי צוות רבים, שחורים, לבושים במדים על פי תפקידיהם השונים, כולם חייכנים, שלווים ומסבירי פנים. לא אצה להם הדרך.
הגנרטור מטרטר מאז אתמול בערב. בקמפלה הפסקות החשמל הן עניין יום-יומי.
הרעש גדול, מאד מציק לי, קשה להתרכז. אני ממתינה בקוצר רוח שטרטור הגנרטור יפסק כבר !!!

השמים התקדרו. עננים שחורים, מאיימים להטיל את שפע המים שהם נושאים עמם, בכל רגע. העופות הגדולים נראים פתאום נחפזים מכרגיל, וציפורים משמיעות צווחות חדות במעופן המהיר, ההיסטרי כמעט, כמו נמלטות הן על נפשן מפני פגיעה מאיימת, והן מתמרנות באויר מופע מסחרר של תנועות כנפיים בלתי ברורות, לא קצובות, מעלה, מטה וחזרה בסיבוב חד לאחור.
גשם החל לרדת, טיפות גדולות מתופפות על זגוגית החלון. אני פותחת מעט את החלון ומקרבת פני אל החוץ. טיפות הגשם מרטיבות את פני, את ידי המושטת, את חולצתי הדקה. ריח משכר של אדמה רטובה ושריפת עצים עולה באפי, ואני מתמסרת לתחושה המהפנטת הזו.
באפריקה הזמן כמו עמד מלכת. הכל כל כך ראשוני, טבעי, מתנהל בקצב איטי, ללא לחץ. בסביבה כזו קל מאד להפתח אל עצמי, אל תחושותי, אל מחשבותי, ולארגן אותם לקראת החלטות חדשות ומכריעות בעתידי. נעימה מאד תחושת השלווה, ללא אחריות או מחוייבות, מין שחרור טוטאלי.
כל הלילה ירדו גשמי זעף מלווים בברקים ורעמים. שכבתי ערה, מקשיבה לקולות הטבע.

המשך בחודש הבא....

ארוחת פלאפלמבחר סלטים טרייםארוחת בשרים על האשארוחת ערב חלביתארוחת חומוס הבית

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים