כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 
"חודשי חופשי" - סיכום חודש נובמבר 2015 
 
מאת: שלי כהן-לב
למרות השתדלותי לנקוט גישה חיובית ואופטימית, אינני יכולה להתעלם ושלא לציין את הארועים הבטחוניים בארץ ובעולם בחודש זה, ומן הבשורות הקשות בעקבותיהם...
איננו מנותקים מסביבתנו, ואף אם הננו חשים מוגנים יחסית בקיבוצנו, עדיין השפעת הארועים החיצוניים עלינו גדולה ורבה. 
הנה משפט מפי יצחק רבין, אשר נשמע כיום נאיבי למדיי, ובכל זאת:  "נלחם בטרור כאילו אין שלום, ונעשה שלום כאילו אין טרור".  
ואריסטו, הרבה לפני רבין, אמר: "התקווה היא חלומם של אנשים ערים", ואני בוחרת לדבוק בזה...

 


מאת: שלי כהן לב  |  פורסם בתאריך: 7/12/2015 
שפע איחולים וברכות  חמות
• לסבתא לינדה וצבי ילינסקי להולדת הנכד - זיו, בן למאיה ועמית.
• לגל ושיר פנר, להולדת הבת.
ולחיילים שלנו, משוחררי ומגויסי נובמבר, הצלחה רבה בדרככם החדשה:
• לענבל עצמוני עם השחרור מצה"ל.
• לג'ואי מול עם השחרור מצה"ל.
• לשחר ברקן, לידור אסרף ולילי רמון עם הגיוס לצה"ל.
• לגברים  שבחבורה:  דגן אטיאס, יואב פלגי, לולו מול ורותם רודריג,
  עם הגיוס לצה"ל.
 
קבלות שבת
•  ביום שישי, 6 בנובמבר, שעשועון על ארועים הסטוריים בחודש נובמבר בתולדות ארץ ישראל, עם חגי ספר.
• ביום שישי, 13 בנובמבר, עם דיילות אל על – מאיה ודליה אדרת. הבנות סיפרו על קורס הדיילות, על דרישות התפקיד להסתגלות ללוח זמנים משתנה בטווח קצר, לשעות עבודה בלתי שגרתיות וקשות, למשמעת עצמית גבוהה, לאהבת אנשים ולמוטיבציה גבוהה להצלחה. שיתפו חוויות, וענו לשאלות שהופנו אליהן (כמו: האם טסו עמכן ידוענים כלשהם?.. כן??? אוהההה)..  
טיסת השבת עברה בנעימים.
• ביום שישי, 20 בנובמבר, ארחנו את טל סוננברג הרב"ש שלנו, והפעם דווקא על  ספרות טכנית, העברה ושימור ידע בתעשיה.
• ביום שישי, 27 בנובמבר, ארחנו את צביה קרן מתמרת – יוצרת, מפיקה ומביימת  סרטים תיעודיים,"ירוקים", למגזר העיסקי והפרטי, כתבות וסרטי ספורט, פסטיבלים ועוד.
 
טיול הקיבוץ
ביום חמישי, 26 בנובמבר, נערך טיול הקיבוץ לאתר מורשת המודיעין בהרצליה.
חוה בומס מסקרת:
"50 איש התקבצו ובאו לביקור באתר מורשת המודיעין. מקום שנחשב סודי וגנוז ולא הרבה יודעים כי קבוצת אנשים מתנדבים בוגרי המודיעין בענפיו השונים החליטו שיש מקום להנציח את פעילותם של אלה אשר תרמו לא מעט לקיומה ועמידותה של ישראל בעבר ובהווה.
הביקור מתוכנן ומודרך, עובר דרך האנדרטה לאנשי המודיעין, מתיחס לעולים שהגיעו לארץ בשלבים שונים, פעילות בארץ ובחו"ל. סוקר דרכי פעולת מודיעין שונות, דרכי לוחמה בטרור ולמידת אורחות חיים של אויבנו על מנת לשמור על חיינו.
הכל מוסבר ומפורט ונראה לי שחובה על כל ילד ומבוגר במדינה לבקר במקום כזה ולדעת קצת על חיינו ומדינתנו מהיבט אחר.
לאחר החלק הקשה והכבד נפשית נסענו להתרעננות באתר שרונה. זמן חופשי לכל אחד כאשר ידבנו ליבו. לאחר שעתיים בשרונה פגשנו את האוטובוס לחזרה הביתה.."
 
השקה
ביום חמישי, 12 בנובמבר, בחדר האוכל, בנוכחות מוזמנים רבים, נערך ארוע ההשקה
לספר "יומן אחווה".
נשאו דברים: דני נימרי, דר' אביבה אופז – העורכת וכותבת המבואות,  ופרופ' אביבה חלמיש – חוקרת והסטוריונית ישראלית,כותבת ועורכת ספרים, עומדת בראש תחום ההיסטוריה של העת החדשה במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות של האוניברסיטה הפתוחה. פרופ' חלמיש עמדה במחקריה על הציונות, העליה הבלתי לגלית, תקופת המנדט והתנועה הקיבוצית.
בקטע המוסיקלי: שלישיית רגב בשירה ובועז דננבאום בנגינה.
 
היידה יפו
ביום שישי, 6 בנובמבר, נסענו להצגה "יפו- סלוניקי", בהשתתפות הכוכב שלנו - רשף ספר. ההצגה התקיימה בתיאטרון הספריה ברמת גן.
היה זה מופע מוסיקלי, דינמי וסוחף, עם השירים המוכרים והסיפורים האמיתיים.
החבר'ה חזרו נלהבים, כך שביום שישי 13 בנובמבר עוד קבוצה נסעה ונהנתה...
 
מחוללים בשריד
אבירם קוצ'רו, בן העיר מגדל העמק, מורה למחול מודרני, כוריאוגרף ובמאי, שמאחוריו רשימה ארוכה של הפקות ייחודיות, פתח החודש סטודיו למחול, תנועה ואמנויות הבמה, בשריד.     AVIRANSTUDIO  השוכן במבנה המכבסה לשעבר, המשופץ לעילא, מיועד לילדים, נוער, נשים ובוגרים.  צוות מורים מקצועי וביניהם המורה לתיאטרון רועי ברקוביץ, וצוות מחול הכולל את דיתי תור, דניס פרי וקוצ'רו בעצמו, ילמדו את הנרשמים מחול ותנועה במגוון סגנונות: בלט, מודרני, פולקלור, מחול עכשווי, וכן  אמנויות הבמה-תיאטרון, יסודות המשחק, פיתוח וחשיבה יצירתית, ביטחון מול קהל, שעורי מחזמר, סדנאות אמן אורח ועוד.
בהצלחה !!!
 
אבלות
• משתתפים בצערה של איריס בן-ישי ומשפחתה, בנופלו של האחיין זיו מזרחי.
 
זיו נרצח בתחנת הדלק שעל כביש 443, בידי מחבל.
לידור, אחיו הגדול של זיו, ספד לו: "לא ייאמן שאני צריך להספיד אותך בגיל צעיר, רק לפני זמן קצר בכינו על סבא. אח מדהים, איש בעל חסד, חבר תומך בכל שעה. אדם צנוע ועשיר בשמחת חיים. זכיתי להיות אח לנשמה ענקית ומלאה בטוב. ידעת להוביל את המשפחה במצבים הכי קשים. אני כל כך אוהב אותך. הלב שלי שבור לרסיסים. את עם ישראל אי אפשר למחוק. לעולם נכשלתם ולעולם תכשלו".
 
גם מפקד הגדוד של זיו סגן-אלוף ניר ישעיה ספד לו. "מרגע שהתגייס הכרנו גבר וחייל שהיה נכון לקבל כל אתגר", אמר. "הקשר של זיו עם הגדוד החל עוד לפני הגיוס. זיו החליט להתגייס בתפקיד מורכב בגזרה מבצעית. השאיפות למצוינות, רצון להגדיל ראש ולהיות ראשון מאפיינות את זיו. הוא ידע מראש שהוא ישובץ בגדוד ניצן".
 
סגן-אלוף ישעיה הוסיף ואמר: "התנהלת באופן עצמאי, מאורגן ומסודר כשחשבת על הפרטים הקטנים. זיו לאחר שנדקר על ידי המחבל ביצע ירי שבלעדיו האירוע היה נגמר אחרת. זו התנהגות שאנו מצפים מכל חייל. משפחה יקרה, אין מילים שיצליחו למלא את החלל ויסייעו לו במעט על הצער הנורא. בשעה קשה זו מבקשים אנחנו להשתתף באבל הכבד ומבטיחים לעמוד לצדכם".
 
אחד מחבריו שלמזרחי ספד לו גם בשם החברים: "אח שלנו, אנחנו כאן כדי לחלוק לך כבוד אחרון. המחבל שרצח אותך, רצח גם אותנו. הסכין קטעה הרבה דברים, את הנסיעה הבאה שלך, את הטיול לדרום אמריקה שכבר לא תעשה. באופן אירוני, דווקא שנאה שהכי לא מאפיינת אותך, מאפיינת את המוות שלך. דווקא אתה הצטרפת למעגל הבלתי פוסק של הדמים. נכון שהיית על מדים, אבל מבחינתנו אתה ילד שנרצח על ידי ילד. אני זוכר את השבתות שלנו כשיצאנו למעיינות, כשיוצאים לשתות. היינו משפחה של שש נפשות ועכשיו איבדנו אח".
 
 

טיול הקיבוץ - שוק האוכל במתחם "שרונה"
צילום: יוסי ריגר דני נימרי בערב ההשקה ל"יומן אחווה"
צילום: יאיר חרמונירשף ספר (עם המשקפיים) בהצגה "יפו פינת סלוניקי"
צילום: יחסי ציבור
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים