כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


סיכום חודש ינואר 2014 בשריד - מאת: עירית ספר
ינואר – שם החודש הראשון בלוח הכללי, מקביל לחודש שבט בלוח העברי.
ינואר 2014 שחון והטמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה. משקים את השדות והגינות והטבע סביב מבולבל. עצי כליל החורש – עץ הפסח כפי שקראנו לו בילדותנו הקדים השנה את פריחת השקדיה המסמלת את ט"ו בשבט. רק לקראת סוף החודש החלו פרחים ראשונים להנץ ובקרוב יתמלאו העצים בפריחה הלבנה.
קבלת השבת שהתקיימה ב 3/1 היתה הראשונה שפתחה את השנה השמינית של קיום קבלות השבת בשריד ומי היה מאמין? לאחרונה שמחנו לקבל מחמאות ושבחים על היחודיות בקיומן של קבלות השבת והפעם ממי שהתארח אצלנו.
ב 28/1 התמלאו תעלות הניקוז במי גשם, ירדו 25.5 מ"מ.


מאת: עירית ספר  |  פורסם בתאריך: 2/2/2014
ב 4/1 - משתתפים באבלם של ענת דנציג ובני משפחתה
במות אמה, שרה יערי מקיבוץ רוחמה, יהי זכרה ברוך.
 
טיול הסנדוויץ' לאזור זיכרון ובנותיה - טובים השניים (הדיווחים) מהאחד
סיכמה לנו אסתר שפיר:
ביום חורפי נעים יצאנו 15 איש לטיול בזיכרון יעקב ובנותיה. פתחנו בקפיצה קצרה לתל יקנעם. משם המשכנו למושבה בת שלמה הישנה והמנומנמת ואל זיכרון יעקב המתפתחת והשוקקת חיים.
דרך שוני נסענו אל גבעת עדה וסיימנו בתחנת הכוח של חדרה ובלינת הלילה של הקורמורנים. תודה לחוה וגדעון מארגני הטיול ולדרור המדריך.

סיכמה לנו גם רעיה זקס:
בשבת מקסימה אחת, יצאנו לטיול  של קבוצת ה"טרום-וותיקים" של שריד – לאזור זיכרון יעקב ופארק חדרה. המדריך היה דרור וויצמן  שזכור לנו לטובה מטיול של שנה שעברה, ולכן ידענו שמובטח לנו  יום מעניין.  מאחר והיינו קבוצה קטנה יחסית, דילגנו ממקום למקום בלי בעיה.
התחלנו "בהפתעה" ספונטנית בתל יקנעם, שם נערכו לאחרונה חפירות ארכיאולוגיות, כמו שמתכוונים לעשות בתל שדוד שלנו. העירייה גייסה תלמידים שישפרו את פני הדרך של המטיילים ואכן הדרך רצופה עבודות  יפיפיות באבן ובסלע. 
משם המשכנו לבת-שלמה, לרחוב המייסדים, שעל פניו נראה מוזנח ולא מפותח, למרות שהוא משמש גם דרך ראשית לטיולים ברמות מנשה ושיש בו מסעדה עם גבינות מעולות. ( קנינו הביתה!).
זיכרון יעקב האירה לנו פנים במדרחוב המפורסם שלה וגם בעוד שכיות חמדה וגלריות לא רחוק מהרחוב הראשי. דילוג לגבעת עדה ולפארק חדרה המחודש, הנחל  החם הזורם שם , הדרך המקסימה שמובילה לחוות חפצי-בה של חברת החשמל, והקורמורנים שבאים לישון בלילה על העצים סיימו את טיולנו המוצלח והמהנה.

הרחצה אסורה
לאחר שנים רבות של חוסר שימוש הוסרו ממקומן בריכות הילדים. במקומן נפרסו משטח בטון ומצע כורכר לנוחיות ההורים והילדים המבלים ליד הכלבו. היציקה של הבטון על ידי צוות התחזוקה לוותה בשזירת קישוטי מוזאיקה של ילדי הגנים בליווי מיכל חומסקי וצוותי הגנים.

מזל טוב!
ב 16/1 – להורים תמר ושי, לסבים שולי ויורם חמדי מקיבוץ שריד ולסבים דבורה וחגי שיצר ממעלה גמלא להולדת הבן/נכד – ארז.

סיכום ועדת תרבות של אירועי ט"ו בשבט – רשם רום הרוש
עוד חודש עבר ועמו ט"ו בשבט. החג הוקדש לציון המחזור ועם החג למדנו על המינוח הנכון "טיפול באשפה". נהנינו בהפעלה מהטבע בשבת שטופת שמש שלאחר ערב החג וכמו כל חג גם למדנו משהו. אז פנינו לקראת חודש נוסף. מקווים שנהניתם ותמשיכו למחזר אשפה ולא רעיונות. ניפגש באירועי התרבות השונים.

ברכות לגיוס
ב 26/1 התגייס שחף מנטין פרי. בהצלחה מכולנו!

לאחרונה ישנם יותר דיווחים ושקיפות מצד מנהלנו – מהלך חשוב ותקין ביותר.
אבל מבחינתי ההתנהלות החדשה כיווצה במידה מסוימת את סיכום החודש (אם כי ללא ספק לטובה). לכן הדיווח החודש קצר (ומקווה שקולע).
 

טיול הקיבוץ - לזכרון יעקוב ופארק חדרה
צילום: רעיה זקס.משפחת לוי  על הספסלים החדשים
צילום: עמוד הפייסבוק .


שחף פרי בהצלחה בצה"ל
צילום: ענת חרמוני.
 
שבת שלום!
מצוות קבלות השבת
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים